Naše domy


  • Náš dům je 5krát teplejší než kamenný a 2krát úspornější oproti současným evropským normám pro energetickou účinnost budov.
  • Náklady na údržbu domu KAGER činí pouze 1 euro za den!
  • Průměrná spotřeba energie na vytápění domu KAGER je pouze 25 kW/m2 ročně!
  • Pro vytápění domu KAGER o ploše 200 m2 spotřebujete pouze 2 l/m2 kapalného paliva za rok. Spolu s teplou vodou bude spotřeba tvořit pouze 600 až 700 litrů tekutého paliva ročně.
  • Tovární výroba domu (technologie prefabricated house) zaručuje přesné dodržení projektu, nejvyšší kvalitu a přesnost každého detailu domu až na milimetr. Technologie suché montáže domu nám umožňuje stavět v jakémkoli ročním období. Např., dům o ploše 200 m2 namontuje jedna skupina slovinských odborníků jen za 4 dny!
  • Údržba domu KAGER je velmi jednoduchá: i přes rozsáhlý prosklený povrch domu a díky tomu, že je střecha převislá o 1,5 m podle obvodu domu, nemusíte umývat okna častěji než 1krát za rok. Všechny horizontální dřevěné prvky jsou kryty hliníkovými venkovními parapety, které chrání dřevěné prvky stavby před působením srážek a pálivého slunce, a proto dřevo nepotřebuje údržbu. Ve ventilačním systému domu je nainstalován filtr pevných částic, díky čemuž je dům chráněn před průnikem prachu.

Energetická efektivita a klimatický komfort

Nízkoenergetický důmNízkoenergetický dům

Prvotřídní materiály jsou zárukou nejlepšího zateplení budov KAGER. Materiálové vlastnosti všech vnějších prvků konstrukce budovy umožňují propouštění difúzního toku vlhkosti z místnosti přes konstrukční prvky. To podporuje nejen odvod vlhkosti, ale také optimálně udržuje teplo v nízkoenergetické budově KAGER.

Nízkoteplotní vytápěníNízkoteplotní vytápění

K vytvoření příjemného mikroklimatu v našich domech používáme úsporný systém ohřevu podlahy teplou vodou. Tento nízkoteplotní systém vytápění rovnoměrně roznáší teplo po podlaze, čímž zajišťuje maximální komfort v interiéru a snižuje spotřebu energie.

Řízené větrání a chlazeníŘízené větrání a chlazení

Trvalý přívod čerstvého vzduchu do všech místností domu a odtok použitého vzduchu zabezpečuje systém větrání s rekuperací tepla. Do ventilačního systému je integrován úsporný systém chlazení budovy. Systém obsahuje prachový filtr, proto v budově není prach.

Inovace

ECO systém - používáme izolační materiály z dřevěných vlákenECO systém - používáme izolační materiály z dřevěných vláken

V konstrukci systémů ECO používáme pouze inovativní materiály z dřevěných vláken. Výrazně vyšší podíl izolačních materiálů s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi o hodně zvyšuje tepelnou stabilitu domu. Použitím přírodních materiálů, jejichž zpracování vyžaduje minimální množství energie, se staráme o naše životní prostředí.

Obnovitelné zdroje energie

Obnovitelné zdroje energie

Pasivní solární energii nahromaděnou v půdě, vodě nebo ve vzduchu používáme k vytápění a chlazení budovy a rovněž k ohřevu vody prostřednictvím teplovodní otopné soustavy s instalovaným tepelným čerpadlem a solárními kolektory: uplatňujeme tedy metodu fotovoltaiky. Trvalé proudění čerstvého vzduchu a odvod použitého vzduchu zajišťují vzduchovody s rekuperací tepla. Díky efektivnímu využití obnovitelných přírodních zdrojů se snižují emise škodlivých látek na minimum.

koStandardy kvality domů KAGER

Certifikát shody (označení CE) zajišťuje dodržování základních bezpečnostních požadavků objektu, jimiž jsou: mechanická pevnost a stabilita, požární bezpečnost, odolnost, úspornost, bezpečnost životního prostředí. 
Standard kvality RAL. Vysoká kvalita používaných materiálů, preciznost výroby a přesnost stavební montáže domu KAGER jsou potvrzeny certifikátem RAL vydaným Bundes-Gütegemeinschaft Montagebau und Fertighäuser e. V. oziroma Holzforschung, Rakousko. 
Značka kvality DIN 1052. Všechny naše domy rovněž splňují požadavky nové německé normy DIN 1052, která stanovuje podmínky řádného plnění standardů pro stavební a ekologickou bezpečnost, požární ochranu a rovněž pro seizmickou bezpečnost a zvukovou izolaci.

CZ
EN
РУ