Naše domy


Hrázděná konstrukceHrázděná konstrukce

Základem domu KAGER je nosná hrázděná konstrukce z dřevěných rámových dílů vyráběných z prvotřídního lepeného dřeva severského smrku. Toto zabezpečuje stavbě mimořádnou pevnost, dlouhou životnost, trvalou hodnotu a odolnost proti zemětřesení o síle do 7. stupně podle Richterovy škály. Masivní dřevěná konstrukce propůjčuje stavbě zvláštní půvab a vysunutí střechy na 1,5 m po obvodu domu dobře zastiňuje fasádu. Můžete si podle vlastního přání zvolit barvu hrázděné konstrukce stavby, všechny dřevěné prvky budou natřeny třemi vrstvami laku nebo barvy v závodních podmínkách.

Panoramatické skleněné zdi od podlahy ke stropuPanoramatické skleněné zdi od podlahy ke stropu

Pro skleněné stěny používáme zvláštní pevné trojité izolační zasklení, kde je prostor mezi plochými skly vyplněn izolačním inertním plynem argonem, jež zabezpečuje maximální tepelnou izolaci. Součinitel prostupu tepla U=0,5W/m2K. Můžete si rovněž objednat nárazuvzdorné, pancéřované (vícevrstvé) nebo tónované sklo. Dokonce i s velkou plochou skleněných zdí je dům Kager pětkrát teplejší než dům zděný.

 

Zdi, panely zastropení, střechy

Zdi, panely zastropení, střechy

Základy vnějších a vnitřních zdí, panelů mezipatrových zastropení, střešních systémů a zastřešení teras se rovněž vyrábí z lepeného dřeva. Ve vnějších zdech používáme trojitou vrstvu izolace, tloušťka zdi je 310 mm, součinitel prostupu tepla U = 0,146W/m2K. Izolační materiály se vyrábějí z dřevité vlny – ekologicky čistého obnovitelného materiálu s minimální tepelnou vodivostí. Materiály pro naše stavby jsou vybrány tak, aby zabezpečily difúzní odvod vlhkosti ze stavby a nejlepší tepelně-izolační vlastnosti.

Okna, dveře, posuvné systémyOkna, dveře, posuvné systémy

Okna, posuvné systémy, vstupní a balkónové dveře jsou vyrobeny z prvotřídního lepeného dřeva. Používáme trojité izolační zasklení, v němž jsou prostory mezi skly vyplněny izolačním plynem argonem, jehož součinitel prostupu tepla je Uv=0,5W/m2K. Nabízíme Vám pasivní okna a sítě proti hmyzu (moskytiéry) instalované do konstrukce domu.

Zasklení střechyZasklení střechy

Zasklená střecha propůjčuje vašemu domu pocit jednoty s přírodou. Skrz toto okno vidíte nebe, slunce a mraky. Je vyrobeno z kaleného skla, prostory v izolačním trojskle jsou vyplněny izolačním plynem argonem, Uv=0,6W/m2K. Okna jsou osazena automatickou záclonkou s elektrickým pohonem, čidly větru a světla a jsou řízena automaticky nebo dálkově.

Vnější benátské žaluzieVnější benátské žaluzie

Hliníkové žaluzie s elektrickým pohonem jsou určeny k tomu, aby regulovaly množství slunečního světla v budově a zabezpečovaly Vám soukromí. Jsou instalovány do konstrukce budovy a řízeny dálkovým ovládačem.

Střešní krytina

Střešní krytina

Používáme speciální ploché velkoformátové keramické tašky vyráběné v Německu nebo Rakousku. Specifikem domů KAGER je skrytý systém odvodu dešťové vody, jenž je integrován do konstrukce budovy.

Schody

Schody

Pro naše domy nabízíme mezipatrové schody jakéhokoliv tvaru. Konstrukce schodů se vyrábí z lepeného dřeva a zábradlí z kovu, dřeva a skla.

Vstupní dveře

Montujeme vstupní dveře z lepeného dřeva s bočními prosklenými sekcemi z izolačního skla. Dveře jsou osazené pětiválcovým zámkem se zvýšenou bezpečností.

BalkónyBalkóny

Základ balkónu je vyroben z lepeného dřeva a balkónová podlaha z modřínového dřeva. Zábradlí je vyrobeno z kovu, dřeva a skla.

Parapety

Všechny horizontální dřevěné prvky budovy jsou zabezpečeny hliníkovými parapety, jež chrání dřevěné prvky proti působení srážek a slunce. Venkovní parapety jsou z hliníku.

Terasy

Terasy

Posuvnými panoramatickými systémy se z obývacího pokoje a kuchyně dostanete na dvě samostatné kryté terasy, které jsou umístěny pod střechou domu. Na těchto terasách lze zařídit jídelní kout, společenskou místnost nebo nainstalovat jacuzzi.

Pergola, přístřešek, garáž pro auto

Pergola, přístřešek, garáž pro auto

Před pálivým sluncem na venkovní terase vás ochrání pergola KAGER. Pro vaše auto doporučujeme venkovní přístřešek nebo uzavřenou garáž vyrobenou v závodě KAGER. Její  provedení odpovídá  stylu charakteristickému pro stavbu.

 

Technická dokonalostTechnická dokonalost

Domy KAGER splňují nejvyšší požadavky z hlediska architektury, designu a elegance. Všechny konstrukční prvky jsou vyráběny na CNC zařízení. Zaměstnanci jsou vyškolení tesaři a truhláři. Se dřevem se pracuje pouze rukama. Vysokou kvalitu materiálů, výroby a montáže domů KAGER potvrzují evropské certifikáty RAL, DIN1052 a CE, jež zaručují vysokou kvalitu konstrukčních prvků domu, vynikající zvukovou izolaci, ekologickou, seizmickou a požární bezpečnost stavby. Poskytujeme 30letou záruku na konstrukci domu Kager.

CZ
EN
РУ